Numer kontaktowy 730 626 626

Numer kontaktowy 731 626 626

Numer kontaktowy 733 626 626

facebook_page_plugin

Godziny otwarcia Pn - Pt: 10:00 - 18:00

 Sobota: 10:00 - 14:00

Nepal - U Podnóża Himalajów

  • Kraj Objazdówka - Nepal
  • Wylot Warszawa
  • Termin 08.03.2021 (11 dni)
  • Wyżywienie 2 posiłki
  • Cena 4520 pln/os. 5268 pln/os.

Opis oferty
 
Zakwaterowanie w hotele *** wg kategorii lokalnej i lodgach. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Bhaktapur (1), Nagarkot (1), Pokhara (2), Chitwan (2), Katmandu (2). Pokoje: brak możliwości dostawek. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, 2 lunche.

Program
• Katmandu i Dach Świata • newarskie miasta i wioski - Bhaktapur, Nagarkot • śpiący Wiszny w Budhanilkaenha • Patan - Miasto Piękna • Pokhara • Mały Tybet • safari w Parku Narodowym Chitwan • niebosiężne Himalaje

Dzień 1
15:30 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Katmandu, z przesiadką w Doha.
17:30 Wylot z Warszawy.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. 

Dzień 2
01:10Przylot do Doha.
04:00 Wylot z Doha.
11:10 Przylot do Katmandu. Po przylocie i formalnościach wizowo-paszportowych przejazd do Bhaktapur, zwanego również Bhadgaon (miasto wyznawców), trzeciego co do wielkości leżącego w Dolinie Katmandu newarskiego miasta. Bhaktapur znajduje się ok. 14 km od stolicy Nepalu i położone jest na wysokości ok. 1400 m n.p.m. Zostało założone w IX w. i do dziś odznacza się drewniano-ceglaną architekturą średniowiecza. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Durbar Square - główny plac miasta, na którym znajduje się Pałac 55 Okien wybudowany za czasów króla Bhupatendra Malla, świątynię Nyatapola - wspaniałą pięciokondygnacyjną świątynię w stylu architektonicznym Pagody, poświęconą Siddhi oraz Lakszmi - dwóm żeńskim bóstwom kojarzonym ze szczęściem i dobrobytem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bhaktapur. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 1400 m n.p.m.).

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Katmandu - administracyjnej i kulturalnej stolicy Nepalu. Zobaczymy Durbar Square w Katmandu, na którym m.in. podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari - sprawującej opiekę nad całym miastem. Kolejno odwiedzimy Bouddhnath - największą stupę, również jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego na terenie Nepalu. Przejazd do Nagarkot - miejscowości oddalonej od Katmandu o ok. 32 km, malowniczo położonej wśród gór. Jest to doskonały punkt widokowy na wysokie Himalaje. Przy dobrej widoczności podziwiać stąd można wiecznie ośnieżone siedmiotysięczniki. Obiadokolacja i nocleg w ok. Nagarkot. (Trasa ok. 25 km, wysokość ok. 2200 m n.p.m.).

Dzień 4
Po śniadaniu dla chętnych poranny lot nad Himalajami (płatny dodatkowo). Następnie zwiedzimy świątynię w Budhanilkantha, gdzie znajduje się bazaltowy posąg jednego z najważniejszych bóstw Nepalu uśpionego Wisznu (nazywanego również Narayan). Licząca sobie ok. tysiąca lat pięciometrowa rzeźba zdaje się unosić na wodzie. Śpiący Wisznu na wężowym łożu to jedno z głównych sanktuariów hinduizmu i cel pielgrzymek w Kotlinie Katmandu. Następnie zwiedzimy newarskie miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Katmandu. (Trasa ok. 40 km, wysokość ok. 1500 m n.p.m.).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą wijącą się po przedgórzach Himalajów do Pokhary (ok. 7 godz.). Po drodze podziwiać będziemy piękne górskie pejzaże, wiszące mosty przerzucone przez rwące himalajskie rzeki, tarasowe pola i nepalskie wioski. Ze względu na usytuowanie u podnóża gór, Pokhara jest drugim najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Nepalu, tym samym najpopularniejszą bazą wypadową dla grup trekkingowych na masyw Annapurny. Jezioro Phewa stanowiące serce miasta, jest zwierciadłem, w którego lustrze przy dobrej widoczności odbijają się ośnieżone himalajskie szczyty, a przede wszystkim z tej perspektywy wyjątkowo piękna święta górą Machhapuchhare (6993 m n.p.m.), co stwarza atmosferę spokoju i magii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 220 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

Dzień 6
Dla chętnych wycieczka do Sarangkot na zapalanie szczytów (płatna dodatkowo). Po wycieczce powrót do hotelu na śniadanie. Następnie zwiedzanie Pokhary. Zobaczymy Wodospad Davis, częściowo ukryty pod ziemią, który swój początek bierze w Jeziorze Phewa. Następnie zwiedzimy jaskinię Gupteśwor Mahadev. Jaskinia podzielona jest na dwie części - pierwsza w całości poświęcona Śiwie, przechodząc do drugiej zobaczymy podziemną część wodospadu Davis. Kolejnym punktem programu jest obóz dla uchodźców tybetańskich nazywany Małym Tybetem, gdzie Tybetańczycy swobodnie kultywują swoje obyczaje, religię, tradycję, zajmują się też rękodzielnictwem, głównie wyplataniem wełnianych dywanów. Po południu w czasie wolnym możliwość spędzenia spokojnej chwili na łódce na jeziorze (wliczone w cenę), krótki spacer lub oddanie się zakupowemu szaleństwu przy głównej handlowej uliczce Pokhary. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 20 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan, który jest najlepszym miejscem na safari w Nepalu. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys.km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Lunch i obiadokolacja oraz nocleg w lodgy. (Trasa ok. 200 km, wysokość ok. 800 m n.p.m.).

Dzień 8
Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: safari na słoniach, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy. Wieczorny pokaz tańca społeczności Tharu. (Trasa ok. 10 km, wysokość ok. 350 m n.p.m.).

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do stolicy Nepalu. Po wjeździe na teren Doliny Katmandu odwiedzimy przepięknie położoną stupę Swayambhunath, z której rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Kolacja w lokalnej, newarskiej restauracji połączona z pokazem tańców i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu w Katmandu. (Trasa ok. 160 km - ok. 6 godz., wysokość ok. 1400 m n.p.m.).

Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do świątyni Dakshinkali - dedykowanej bogince Kali - hinduskiej bogini czasu i śmierci, pogromczyni demonów i sił zła. W niektóre dni tygodnia składane są tutaj przez wiernych krwawe ofiary ze zwierząt. Następnie zwiedzanie Kirtipur. To historyczne newarskie miasteczko malowniczo położone na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na całą Dolinę Katmandu. Powstało w XII w. i dawniej otoczone było ogromnym murem z 12 bramami. To właśnie od tego dawnego królestwa Prithivi Narayan Shaha rozpoczął swój podbój doliny ostatecznie unifikując Nepal w 1769 r. Spacerując po Kirtipur zobaczyć można spokojne miasto z oryginalną siatką ulic, stare ceglane domy oraz świątynie budowane w typowym dla Newarów stylu. Kolejno zobaczymy największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, gdzie odbywają się kremacje zwłok. Transfer na lotnisko (Trasa ok. 50 km, wysokość ok. 1500 m n.p.m.).
20:55 Wylot z Katmandu.
23:45 Przylot do Doha.

Dzień 11
01:55 Wylot z Doha.
06:10 Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 175 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Nepalu (25 USD lub 20 EUR), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wycieczek lokalnych.
Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami (ok. 270 USD), zapalanie szczytów (ok. 20 USD).

Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2016 r. i mogą ulec zmianie.

Wizy
Wiza nepalska
Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena 25 USD.
Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Wycieczki lokalne
Lot nad Himalajami
Około godzinny przelot samolotem wzdłuż najwyższej partii Himalajów, zwieńczony widokiem na Mount Everest (8848 m n.p.m.). Wylot i powrót do Katmandu. Sprzedawane są jedynie miejsca przy oknach. Lot realizowany wyłącznie przy dogodnych warunkach atmosferycznych i dobrej widoczności na ośnieżone siedmio i ośmiotysięczniki. Cena ok. 220 USD.

Zapalanie szczytów

Jest to wczesnoporonna wycieczka do punktu widokowego na wysokie Himalaje. Wioska Sarangkot położona jest ok. 1600 m n.p.m., kilkanaście kilometrów od Pokhary (ok. 1 godz. jazdy autokarem), skąd przy dobrej widoczności zobaczyć można masyw Annapurny (Annapurna II, 7937 m n.p.m.), Dhaulagiri (8167 m n.p.m.), Machhapuchhare (6993 m n.p.m.). Jest to jedno z najładniejszych widokowo miejsc na terenie Nepalu do podziwiania spektaklu, jakim jest zapalanie szczytów - mającego miejsce chwilkę przed wschodem słońca, kiedy tarcza słońca jeszcze nie jest widoczna na horyzoncie, a najwyższe szczyty już łapią jego pierwsze promienie. Powodzenie wyprawy jest całkowicie zależne od pogody. Cena ok. 20 USD.

Powyższe propozycje nie stanowią oferty handlowej, są jedynie zaproszeniem do rozmów. Aktualność każdej z propozycji musi zostać potwierdzona w trakcie kontaktu z pracownikami Centrum Podróży NAM.

Prezenty od NAM

.

Newsletter


Wyselekcjonowane oferty Last Minute na Twój e-mail
Zobacz ostatnio wysłany Newsletter
Akceptuję I agree with the Regulamin

Bony wakacyjne

.

Prezenty od NAM

.

Newsletter


Wyselekcjonowane oferty Last Minute na Twój e-mail
Zobacz ostatnio wysłany Newsletter
Akceptuję I agree with the Regulamin

Bony wakacyjne

.