Numer kontaktowy 730 626 626

Numer kontaktowy 731 626 626

Numer kontaktowy 733 626 626

facebook_page_plugin

Godziny otwarcia Pn - Pt: 10:00 - 18:00

 Sobota: 10:00 - 14:00

Senegambia - Spacer z Lwami

  • Kraj Objazdówka - Senegal i Gambia
  • Wylot Katowice
  • Termin 19.03.2021 (8 dni)
  • Wyżywienie 2 posiłki
  • Cena 3972 pln/os. 4865 pln/os.
Program
 
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, stanowisko odpraw Rainbow, przelot samolotem charterowym do Banjul (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej). Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.
 
Dzień 2
Po śniadaniu czas na odpoczynek i aklimatyzację. Plażowanie, kąpiele wodne i słoneczne oraz poznawanie okolicy. Kolacja i nocleg w jednej z turystycznych miejscowości leżącej nad oceanem.
 
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Rezerwatu przyrody- świętego lasu - Makasutu. Wycieczka łodzią po namorzynowych zaroślach odkryje przed nami niesamowite bogactwo tego ekosystemu. Dopłyniemy do wsi rybaków żyjących z pozyskiwania ostryg. Spacer po lesie będzie okazją do poznania drzew i krzewów oraz ich przydatności do celów leczniczych. Poznamy również sposób pozyskiwania soku palmowego, z którego produkowane jest wino. Każdy będzie miał okazję skosztować tego specjału podczas degustacji, a odważni będą również mogłi spróbować swoich sił we wspinaczce na palmę. Odwiedzimy miejscowego czarownika Marabouta, który za niewielką opłatą znajdzie rozwiązanie dla wszystkich naszych trosk i problemów. Podczas lunchu składającego się z lokalnych potraw odbędzie się pokaz afrykańskich tańców. Po południu zwiedzanie stolicy Banjul. Przejazd przez miasto, kościół św. Marii, następnie postój przy Łuku Triumfalnym, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Wizyta na pełnym życia, kolorowym, afrykańskim targu - Albert Market. Handel i wymiana towarów trwa tu praktycznie przez cały czas, ciągle pojawiają się świeże produkty: owoce, ryby, skóry, meble i wszystkie artykuły codziennego użytku. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 130 km).
 
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do portu, skąd popłyniemy do Albredy, która była kiedyś francuskim punktem handlowym na rzece Gambia. Zwiedzimy muzeum niewolnictwa, kościół (jeden z pierwszych w Gambii), zobaczymy flagę wolności. W dalszej części rejsu udamy się do Juffureh, wsi, w której znajduje się dom słynnego niewolnika Kunta Kinteh. Następnie rejs łodzią na wyspę James będącej w XVII w. Kolonią Kurlandzką. Znajduję się tu fort James, który wraz z całą wyspą został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wody Gambii to ważne miejsce transportu (export orzeszków ziemnych), a także dom wielu zwierząt. W wodach Gambii żyją hipopotamy, krokodyle, delfiny. W trakcie wycieczki klienci otrzymaja lunch na statku. Po zakończeniu rejsu przejazd w kierunku Senegalu, zakwaterowanie w hotelu w Toubacoucie w dorzeczu rzeki Saloum, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 70 km).
 
Dzień 5
Po śniadaniu rejs łódką motorową po rzece Saloum, wśród lasów namorzynowych. Popłyniemy oglądać skupiska mangrowców, które żyją w środowisku słonym filtrując wodę systemem korzeni, na których z kolei żyją kolonie ostryg. Wpłyniemy do jednej z odnóg rzeki Saloum, żeby przyjrzeć się mangrowcom z bliska. Następnie udamy się na słynącą z wiekowych drzew Wyspę Baobabów, skąd roztacza się piękna panorama rzeki Saloum. Na koniec popłyniewy się na wyspę ptaków, odizolowaną od reszty lasu, gdzie na nocleg zlatują się czaple białe, czaple refowe, kormorany, zimorodki. Po południu zwiedzanie Parku Fathala, który oferuje safari (dostępne sezonowo), podczas którego będziemy mogli zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia spotkamy zebry, żyrafę, góźca, antylopę, nosorożca, gerezy rude, koczkodany zielone oraz wiele gatunków ptaków zamieszkujących duże drzewa mahoniowe. Największą atrakcją parku jest ekscytujący spacer z lwami. Senegal to jedno z pięciu miejsc na świecie, które oferuje taką możliwość. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 60 km).
 
Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku miejscowości Farafenii w Gambii, przeprawa promowa do miasteczka Soma, przejazd do Kanilai, zakwaterowanie w Sindola Lodge, kolacja, nocleg (bardzo ładnie zagospodarowany, ekologiczny ośrodek rządowy z basenem, bardzo dobry serwis i wyżywienie, ale pokoje bez ciepłej wody). W drodze do lodge wizyta w wiosce żyjącego tu plemienia Mandinka lub Diola. Wieczorem po kolacji energetyczne występy, z udziałem bębnów plemienia Diola. Mieszkańcy wsi bardzo chętnie występują dla naszych gości, zapraszają do zabawy, uczą swoich tańców. Najczęściej przychodzą do lodge całą wioską, nawet do 100 osób, również z udziałem Kempo. Wódz wioski zastrzega jedynie, że mieszkańcy nie pojawią się w przypadku pogrzebu. (Trasa ok. 260 km).
 
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Tendaba camp. Zwiedzanie Parku Wodnego Kiang West National Park, najbardziej dzikiego terenu dorzecza Gambii. Park zamieszkuje kilkaset gatunków bajecznie kolorowych ptaków (między innymi kilka gatunków zimorodków, bocian zółtodzioby, ciekawie pływający tuż pod powierzchnią wody snake bird, czyli wężowiec, a także czaple, astrydy). Przeprawa łodziami po kanałach parku, obserwacja wiecznie zielonych lasów namorzynowych. Żyjące tu ryby, małże, kraby czy ostrygi stanowią pożywienie dla wielu gatunków ptaków i co równie ważne, są po prostu spiżarnią miejscowej ludności. W trakcie zwiedzania lunch a następnie powrót do Sindola lodge, czas na odpoczynek, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 120 km).
 
Dzień 8
Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu.
 
Dzień 9
Przylot do Polski.
 
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 
świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg opisu w pokojach 2 - osobowych, 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacjen oraz obiady w dn. 3, 4, 7, program turystyczny, przeprawy promowe, wodne safari w PN Makasutu oraz PN Kiang West, safari w Parku Fathala, rejs z Banjul do Albredy oraz na wyspę James, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet) ok. 100 EUR od osoby (w zależności od zakresu uczestnictwa w safari w parku Fathala). Napiwki, tragarze ok. 45 USD.

Inne
Szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Wizy
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.
Mimo zniesienia obowiązku wizowego potrzebujemy dane paszportowe (numer i datę ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.
Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.

Powyższe propozycje nie stanowią oferty handlowej, są jedynie zaproszeniem do rozmów. Aktualność każdej z propozycji musi zostać potwierdzona w trakcie kontaktu z pracownikami Centrum Podróży NAM.

Prezenty od NAM

.

Newsletter


Wyselekcjonowane oferty Last Minute na Twój e-mail
Zobacz ostatnio wysłany Newsletter
Akceptuję I agree with the Regulamin

Bony wakacyjne

.

Prezenty od NAM

.

Newsletter


Wyselekcjonowane oferty Last Minute na Twój e-mail
Zobacz ostatnio wysłany Newsletter
Akceptuję I agree with the Regulamin

Bony wakacyjne

.