Numer kontaktowy 730 626 626

Numer kontaktowy 731 626 626

Numer kontaktowy 733 626 626

facebook_page_plugin

Godziny otwarcia Pn - Pt: 10:00 - 18:00

 Sobota: 10:00 - 14:00

Brazylia - Rio to nie wszystko!

  • Kraj Objazdówka - Brazylia
  • Wylot Warszawa
  • Termin 14.12.2020 (7 dni)
  • Wyżywienie Śniadania
  • Cena 6571 pln/os. 7534 pln/os.

Zakwaterowanie

Hotele, lodge lub pousady o standardzie **/*** (7 rozpoczętych dób hotelowych) Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Fortalezy (z międzylądowaniem technicznym na Wyspach Kanaryjskich), opłaty lotniskowe, przelot Fortaleza - Rio de Janeiro - Fortaleza, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu (śniadania), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż). Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu) ok. 170 USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii. Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym do Fortalezy (z międzylądowaniem na Wyspach Kanaryjskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot do Fortalezy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy na ekscytująca wycieczkę do Morro Branco – labiryntu czerwonych i białych klifów, które oferują niesamowite tło dla pięknego wybrzeża regionu Ceara. Morro Branco jest znane na całym świecie z rękodzieła z piasku oraz słynie jako sceneria brazylijskich produkcji telewizyjnych i filmowych. Usytuowany pomiędzy wydmami, klifami i jeziorkami ze słodką wodą obszar ten słynie jednak, przede wszystkim ze spektakularnych kolorowych wydm, które poznamy spacerując oraz przemieszczając się pojazdami typu buggy. Po spacerze czas na odpoczynek i lunch (we własnym zakresie), następnie powrót do Fortalezy i krótkie zwiedzanie miasta. Podczas wycieczki zobaczymy m. in. Stare Miasto, tradycyjną dzielnicę miasta – Aldeota, Centro Dragao do Mar (Centrum Kultury i Sztuki) oraz Katedrę. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Starym Rynku, gdzie można podziwiać i kupić tradycyjne dla rejonu Ceara rękodzieło. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok 180 km).

Dzień 3

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Rio de Janeiro. Zwiedzanie miasta kontrastów, które od dziesięcioleci jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Brazylii i na całym świecie. Rio jest drugim co do wielkości miastem w Brazylii i trzecią co do wielkości metropolią w całej Ameryce Południowej. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się jeden z siedmiu nowych cudów świata - słynny, wysoki na 38 metrów posąg Chrystusa Odkupiciela. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku barwne korowody tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów i karnawału Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Następnie przejazd na „czerwoną plażę” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt pocztówkowego wzgórza Pão de Açúcar (Głowa Cukru - 396 m n.p.m.). Podczas lunchu będziemy mieli okazję skosztować słynnej wołowiny brazylijskiej w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania, tzw. rodízio de carne (lunch dodatkowo płatny). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok 50 km)

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd jeepami do dzielnicy artystycznej bohemy Santa Teresa, w której czas się zatrzymał. Na niezwykły klimat dzielnicy składają się atmosfera, przepiękne, panoramiczne widoki miasta i zatoki Guanabara, a także słynny, XIX-wieczny tramwaj zwany Bondinho. Będziemy mogli podziwiać niesamowite schody Escada Selaron wykonane w całości z płytek ceramicznych zebranych z całego świata. Następnie przejedziemy do ogrodu botanicznego (Jardim Botanico), który został założony w 1808 r na zlecenie Króla Jana VI, na terenie dawnej fabryki prochu. Ogród słynie z alei obsadzonej 134 palmami królewskimi. Na powierzchni 140 ha mieści się ok. 6 tys. gatunków roślin ze strefy subtropikalnej i tropikalnej, z czego największe wrażenie robi aż 900 gatunków palm. Od 1992 r. ogród ten jest rezerwatem biosfery UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć również największe drzewo Amazonii sumauma i pau-brasil, któremu swoją nazwę zawdzięcza Brazylia. Podczas całej wycieczki będziemy przemieszczać się jeepami. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5

Po śniadaniu wybierzemy się na relaksującą i egzotyczną wycieczkę na Tropikalne Wyspy. Po dwugodzinnej podróży z Rio de Janeiro dotrzemy do przystani szkunerów, skąd wyruszymy w odprężający rejs. Podczas rejsu zachwycimy się rajem w wydaniu brazylijskim: dzikimi plażami, słońcem, wodą i muzyką. Odwiedzimy kilka maleńkich, urokliwych wysp - będziemy zatrzymywali się na kąpiele oraz na plażowanie. W trakcie wycieczki lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie na jednej z kultowych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza słynną, 4,5-kilometrową Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Przy obu plażach tętni życie - znajdziemy tu luksusowe hotele, restauracje z kuchnią z całego świata, a także zwyczajnych sprzedawców oferujących lokalne menu czy pamiątki. Podczas pobytu tutaj będziemy mogli w pełni zrozumieć, dlaczego Brazylijczycy kochają Rio, uwielbiają spędzać czas na plaży i tańczyć wprost na ulicy. Dla chętnych popołudniowe wyjście, podczas którego będziemy mogli zobaczyć na własne oczy przygotowania do karnawału jednej ze szkół samby (60 USD/os.; udział w wycieczce zależny od etapu przygotowań szkół samby, należy potwierdzić na miejscu u pilota czy wycieczka w danym terminie się odbywa). Nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Fortalezy (możliwy z przesiadką). Zakwaterowanie w hotelu. W tym dniu, dla chętnych, zaoferujemy wycieczki fakultatywne (oferta u pilota wycieczki). Nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny, następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 9

Przylot do Polski na lotnisko w Warszawie (lot z międzylądowaniem na Wyspach Kanaryjskich).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Powyższe propozycje nie stanowią oferty handlowej, są jedynie zaproszeniem do rozmów. Aktualność każdej z propozycji musi zostać potwierdzona w trakcie kontaktu z pracownikami Centrum Podróży NAM.

Prezenty od NAM

.

Newsletter


Wyselekcjonowane oferty Last Minute na Twój e-mail
Zobacz ostatnio wysłany Newsletter
Akceptuję I agree with the Regulamin

Bony wakacyjne

.

Prezenty od NAM

.

Newsletter


Wyselekcjonowane oferty Last Minute na Twój e-mail
Zobacz ostatnio wysłany Newsletter
Akceptuję I agree with the Regulamin

Bony wakacyjne

.